+38 096 374 52 53

передзвоніть мені

Підбір за параметрами
Ціна
від грн.
до грн.

Рушники. Серветки в Києві

Рушник "Маки" - фото
320 грн.
купити в один клік
Рушник "Дуб-калина" - фото
470 грн.
купити в один клік

«Хата без рушника — що оселя без дітей». Український вишитий рушник – це не просто атрибут побуту. Це – особливий оберіг, який матері вишивали дітям, наречені дарували коханим, на весільний вишитий рушник ставали щойно одружені молодята. Ще за язичництва рушником прикрашали помешкання, де спілкувалися з богами та з рушником проводжали у останню дорогу. Здавна вважається, що вишивати рушник має право лише жінка, як хранителька роду та традицій.  

«Золотим періодом» українського рушника вважається ХІХ ст. Саме тоді у побуті українців з’явився так званий «обиденний рушник» - він ткався та вишивався лише за одну ніч, а господиня мала весь цей час провести мовчки, зосереджуючись лише на вишивці. Вважалося, що такий рушник – це не просто предмет побуту, а і потужний оберіг, яким користувалися у разі негараздів у родині, хвороб та незгод.

Хоча багато традицій з часом відійшли, досі неможливо уявити собі без вишитого рушника багато подій у житті людини: хрещення, весілля, гостинність (здавна найдорожчих гостей зустрічають хлібом-сіллю на рушнику), рушник «на дорогу». З часом, змінювалась вишивка та кольори на рушниках, але його особливе місце у побуті українців та поважне ставлення до нього лишаються незмінними з роками.