+38 096 374 52 53

передзвоніть мені

ЦЕНТР УКРАЇНСЬКОЇ ТРАДИЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ

До витоків

Упродовж останніх десятиліть, досягнувши успіху та добробуту, або ж навпаки – зазнавши прикрощів чи втрат, ми все частіше звертаємося до духовного аспекту нашого буття – до віри в Бога, до народних звичаїв і обрядів, предметів традиційної матеріальної культури. І хоча наш порух часто інтуїтивний – чуття нас не підводить! Адже ті, хто керується не лише інтуїцією, а, спираючись на знання традиційної культури, робить свідомий вибір, знають: кожен традиційний народний звичай чи обряд, кожна його дія, жест, слово, кожен предмет, його форма чи колір – усе це має магічне наповнення, виконує функцію захисту, оберегу, стимулювання здоров’я, добробуту, миру, злагоди, любові...

Отже, звичай чи обряд – це не проста розвага; а ритуальний предмет – не іграшка чи прикраса. Основи традиційної культури були закладені нашими далекими предками; її різні форми пройшли тривалий і складний шлях розвитку; їх ефективність перевірена віками, коли людина ще не перебувала в полоні досягнень сучасної цивілізації, а була ближча до природи і до Бога, коли наші духовні цінності ще не зазнали нищення і їх не спіткало забуття.

Однак мало хто замислюється над іншим: чи можемо ми досягти бажаного, нерозбірливо виконуючи будь-який обряд, а чи навпаки – ризикуємо зашкодити собі? Чи оберігає нас довірливо куплений фальшивий оберіг, чи, може, здатний накликати біду? Адже загальновідомо, що неправильно чи невчасно виконаний обряд, сказане слово, використана річ, небажані в оселі предмет чи рослина – у кращому випадку, не будуть сприяти здійсненню бажаної мети.

Не завжди ми беремо до уваги й ту істину, що, наприклад, більш помічним лікувальним засобами для українця є зрощений на рідній землі безсмертник чи звіробій, а не екзотичний женьшень; ефективнішими магічним засобом досягнення щастя й добробуту буде святкування українського Щедрого вечора чи Івана Купала, а не американського Хелловіну; а надійнішим оберегом залишається українська писанка або мотанка, а не індійський слоник чи російська матрьошка.

Отож ми пропонуємо Вам ще раз звернутися до витоків української традиційної культури, а також продукцію та послуги, виготовлення чи створення яких ґрунтується на глибокому знанні справжньої народної духовної культури, оскільки до роботи щодо відбору товарів та організації послуг долучені фахівці в галузі етнології та етнолінгвістики, а в основу творення покладено власноруч зібраний автентичний матеріал.

Послуги

  • Базові сценарії родинних обрядів і свят на народній основі та рекомендації щодо їх святкування.
  • Створення сценаріїв родинних обрядів і свят на індивідуальне замовлення (на основі базових).
  • Базові сценарії календарних обрядів і свят на народній основі та рекомендації щодо їх святкування.
  • Створення сценаріїв календарних обрядів і свят на індивідуальне замовлення (на основі базових).
  • Організація та проведення родинних і календарних обрядів та свят (на основі базових та створених на замовлення сценаріїв).
  • Оформлення залів для проведення обрядів і свят.
  • Комплектування наборів обрядових атрибутів.
  • Майстер-класи з вишивки, писанкарства, мотанки, витинанки.